Slovenský pohár 2002
<Martin, 3.-12. máj 2002>

Bulletins (buľetiny)
Turning points (otočáky)
Entries (prihlásení)
Results (výsledky)

 

12. máj - Vyhlasovanie výsledkov. Prví traja vo voľnej triede. A najlepší z klubovky. Závodníci pred hangárom. A na záver pocta víťazom Petrovi a Jane. Lúči sa s nami najväčšia výprava - Trnafčané. Odlieta aj Breitling tow pilot z Košicoch aj s rybenkou Karin.

11. máj - AAT pre voľnú Topoľčany - Liptovská Mara, sektory polomer 30km. Pre klub Partizánske -Ružomberok. Základne sú nízko, 1100m, lieta sa po zemi, a hlavne juh je naozaj trápenie. Väčšina ale dolieta, výnimočne nevíťazí Krejčo, ale celkové víťazstvo mu už nemôže ujsť. Výsledky sú jasné, nad slovenskými horami dominovali českí reprezentanti: Peter a Jana. Večer je v znamení ohňostroja ktorý pripravil Paľo Rychtařík na počesť výhry v hokeji.

10. máj - disciplína zrušená, nejaké miestne lietanie.

9. máj - počasie vyzerá prudko letovo, uvidíme čo vymyslí task setter. Takže to isté čo včera len v modrom. Teda nejaké mraky boli, miesto Margecian voľná točí Mlynky ale inak v podstate rovnaká úloha. Výsledky po tretiu disciplínu sú pod results. Máte tam aj mapy a popis trate. Vlekári čakajú na prevleky z letísk...supi.

8. máj - konečne počasie ako má byť! Task pre voľnú triedu je ambiciózny - AAT cez 3 sektory Margecany, Čičmany, Kráľov hoľa takže nejakých 400-680km podľa hĺbky zaletenia do sektoru. Minimálny čas 4,5 hodiny. Juhovýchodný vietor z toho robí trochu zložitejšiu úlohu. Klubovka dostala trošku kratšie AAT, vydalo im to na nejakých 250km. Počasie po Tatrách je naozaj krásne, bázy sú v 2200 k večeru až 2300m. Výsledky trochu meškajú ale deň vyhral už tradične Petr Krejčiřík, v klubovke je na špici mela medzi tromi Cirrusmi. Paparazzi Branik neváha a použije Márovo Pajero aby získal peknú fotku. Plánovanie taktiky na gride. To by jeden neveril koľko je na plachtenie treba vecí...

7. máj - počasie sa zlepšuje a tak napriek hroziacim prehánkam letíme AAT najprv smer Orava potom Nitra, polomery 20km. S odletom nikto neváha, hneď po otočení Oravy je už na Fatre prehánka. Z rýchlostného preletu sa stáva boj o doletenie, sťažovaný navyše veľkým množstvom hmyzu na nábežných hranách. Z klubovky hrdinsky dolietava iba M1 Andrej Zelem, vo voľnej sa to podarí Krejčovi, Vilovi a Jožovi. Zvyšok poľa je rovnomerne rozsypaný po trase po poliach a práškarských letiskách. Vlekári z Košicoch. Paľo Černý pred svojim Janusom. Jožo Kožár na gride. Vilo Kubovčík čistí kabínu na Ventuse. Kŕmenie kompjútra. Budúci víťaz Petr Krejčiřík. Pajo Richtig má největší plachto-mačku. Nežne ju posadí počas prehánky do Partizánskeho.

6. máj - disciplína zrušená, task setter vyjadruje nádej na zlepšenie na nasledujúce dni. Chystajú sa ďalšie preškoľovania a nesúťažné lety. Smutný pohľad na zavreté tranďáky. Aj keď sa neletí, v klubovni je vždy veselo.

5. máj - Zvlnený studený front ktorý už pár dní obšťastňuje našich českých kamarátov sa presadil a tak je vyhlásený neletový deň, ktorý niektorí využijú k turistike, niektorí sa preškoľujú na raritného Orlíka. K večeru spŕchne. Chudák Pupy si zlomil nohu, napriek tomu si hrdinsky plní povinnosti športového komisára. Preškolení orlíkari oslavujú. Takúto peknú nástenku včera večer vyrobili inšpirovaní závodníci v klubovni. Zástupca českého teamu Marek P. verí že napriek diskvalifikácii pre narušenie CTR stále má šance na Victory.

4. máj - task setter sa s tým nepára a plní vyhrážky o AAT a nasmaží nám to hneď prvú disciplínu. Voľná dostala let cez priestory so stredmi Chopok - Kľak - Topoľčany a klubová trieda Liptovská Mara - Čičmany - Topoľčany, všetky s polomermi 20km. Dlžka trvania je minimálne 3 hodiny, takže rýchlostné AAT. Pre tých ktorí nie sú v obraze každý závodník musí zaletieť do každého priestoru v určenom poradí, ako ďaleko zaletí je na ňom. Podľa skutočne odletenej vzdialenosti sa vypočíta rýchlosť. Ak sa vráti domov pred minimálnym limitom, rýchlosť sa vypočíta z času 3 hodiny. Vietor je silný južák, ako celý posledný týždeň. Základne sú hodne vysoko, už pred odletom točíme nad 2000m aj stúpania vyzerajú OK. Kým sa mi podarí dostať výsledky od komisárov aspoň neoficiálne: klubovku vyhral domáci Tibor Noga , pred českou reprezentantkou Janou Trešlovou a Karolom Benedikovičom, všetci na Cirrusoch. Vo voľnej vyhráva Petr Krejčiřík na Ventuse ako jediný s rýchlosťou nad 100km/h nasledovaný Janom Česnekom na Discuse. Všetci sa zhodli že najlepšia taktika bola využiť Tatry kde počasie bolo naozaj skvelé a naopak okolo Topoľčian sa všetci trápili v slabých stúpaniach.
Pár fotiek z tohto dňa: niektorých viac baví vrčať ako plachtiť - vpravo vlekár, vľavo nádejný vlekár Foto1. Večerná zábava - pozeranie záznamu z loggerov v Seeyou: Foto2. Rozbor letu - Palo Černý v klubovni SGC Foto3.

3. máj - závodníci sa trúsili len veľmi pomaly, a zapadali do baru a klubovne. Ďalší program si viete zhruba predstaviť. Končilo sa keď hodiny riedko bili. Dominoval fernet. Obloha je jasná, všetci sa tešia na zajtra. Tréningu využil najmä Petr Krejčiřík ktorý po Tatrách nalietal okolo 500km. Z našich Čipo lietal Cirrusa.
Foto1, Foto2, Foto3