SPIŠIACI SA LÚĆILI SO SEZÓNOUV sobotu 15.novembra sa po rokoch sladučkého ničnerobenia na našom najdlhšom letisku v EÚ stretli asi všetci lietajúci členovia nášho aeroklubu. Takúto hojnú účasť mal na svedomí náš šéfino Miro, ktorý všetkých osobne pozval na každoročný guláš a nič netušici vyhladovaný členovia naozaj opustili svoje vyhriate obývačky, prázdne špajze a prišli na letisko.
Pripravéné prekvapko v podobe "zmiešaného trojboja" na niektorých nezapôsobilo presvedčivo. Keď však organizačný štáb vyvesil propozície súťaže,vyložil ceny na stôl, naklincoval pristávacie pásy na prah VPD , nabil pušky a zhotovil pristávací deck na pivové fľaše,tak niektorí zvážneli a začali intenzívne spomínať, že kedy sa naposledy gurtovali do Blaníka.
Ale prvé čo sa vznieslo do vzduchu, bola predsa len vôna Mišovej prismaženej cibule, no konečný výsledok bol ako vždy na jednotku.
Kateórie sme rozdelili zvlášľ pre plachtárov a motorárov /aby si nedajbože nezávideli/ a naše milované detváky ,aby sa nenudili, tak súťažili v minigolfe,hode lietajúcim tanierom,hode loptičky na lepák a iné.

Po brífingu okolo 11 00 hod. miestneho času je technika /a hlavne piloti/ priravená na mohutnú prevádzku....
Už po prvých pristátiach bolo jasné že skonzumovať guláš a destiláty z bufetu ovláda aj bez tréningu každý,no trafiť sa s glajdom do 5 m pásu nebolo také jednoduché.
Z plachťákov to zvládli štyria a z "moťákov" len DVAJA ! Mňa osobne uspokojuje len to,že tí dvaja čo to trafili rovno do 100 ,sú profíci a musia to vedieť, lebo inak by sa netrafili buď na agropľac alebo na Štefánika.

Do terča trafil každý a poniektorí boli až velmi dobrí, takže nabudúce dáme zákop min. o 400 m ďalej !
Ale nakoniec o všetkom rozhodovala pivová fľaša,samozrejme prázdna, ktorú trebalo vhodiť do malej krabice...a to bola zábava.

S cenami boli spokojné hlavne detváky a boli hodnotené dokonca dva kategórie /vlastné a nevlastné/. Moťáci ale hundrali na malý obsah náplne vo svojich výhrach / budúci rok preto dovalíme sudy/ a plachťáci zase ,že poháre čo vyhrali ,boli síce dosť veľké,ale prázdne....

Po inventúre tejto peknej soboty sa za 3 hodiny zvládlo 24 /slovom dvadsaťštyri/ aerovlekov do 300 metrov so Z-142 ! nad land pľac a 11 motorových štartov,čo je aeroklubový rekord,isto aj slovenský a po oslovení pánov z FAI ,aby uvedený výkon
zaregistrovali v novej kategórii - ako "volné aerovleky na úroveň T" aj svetový.

No a hlavne že sa nikomu nepodarilo pristáť pred plot na tri body...lebo pre požiarnikov sme s občerstvením nerátali !
...a kto nemal vychádzku povolenú aj po západe slnka , tak prišiel o velkolepý ohňostroj a nevidel ako rýchlo v lufte zhorí "zhruba" 500 kg trhavín. / tých požiarnikov na podiv netrebalo ani po tejto časti programu /:

Konečné poradie tých čo to vedia /alebo čo mali viac štastia ?!/


Motorové: 1 Munnich Oskar 245 b.
2 ing.Šabľa Ján 243 b.
3 ing.Stašš Vilo 214 b

Bezmotorové: 1 ing. Popreňák Tomáš 273,5 b.
2 Jurek Miro 243,5 b.
3 Divok Ján 242,5 b


Záverom ďakujeme sponzorovi a organizátorovi akcie : STAVEBNINY GIZI s.r.o Sp.Nová Ves

Za AK SNV a s heslom : "SLÁVA porazeným a Česť víťazom"

Ivan